EVROPSKÝ TRH S AUTY

08.04.2014

Evropský trh se v březnu meziročně zmenšil o 4,7 %, nejvíc utrpěl Fiat. Čísla jsou stále zkreslená šrotovným, v březnu 2010 ještě dobíhaly některé programy.
Fiat, Ford a Renault vedly v březnu evropské statistiky poklesu prodejů nových aut. Evropské trhy klesaly v jedenácti z dvanácti posledních měsíců. Situace se dál zhoršuje, přestože už vloni byla špatná: evropané si v roce 2010 odvezli domů 13,8 milionu nových aut ve srovnání se sedmnácti miliony v roce 2007. Zájem o nové vozy za poslední rok (3/2010-3/2011) ochladl o 4,7 procenta, čísla jsou však stále zkreslená šrotovným - efekty posledních velkých programů dozněly právě vloni v březnu. Výsledky za duben tak budou vypadat úplně jinak.

Prodejům nepřeje pokračující krize, ale některé dílčí výsledky by bylo těžké svést i na státní bankrot. Odbyt v Itálii se za březen meziročně zřítil o 28 procent, Španělsko bylo ještě o procento lepší. 7,9 procenta pro Velkou Británii je také citelný pokles. Zejména tato čísla jsou zkreslena dobíhajícím šrotovným. Naopak celoevropský průměr 4,7 procenta za celý poslední rok je jistě do značné míry vysvětlitelný efekty krize. Dodejme ještě, že Německý i Francouzský trh v březnu rostly o jedenáct, respektive 6,1 procenta. Zejména německé prodeje žene vpřed růst největší ekonomiky eurozóny a také vliv šrotovného je menší, protože program doběhl dřív než třeba v Itálii.Přestože mnoho titulků říká, že Fiat, Ford a Renault utrpěly skončením vládní podpory, takový výklad nedává mnoho smyslu. Tito tři výrobci pouze silně profitovali ze šrotovného a vybrali si tak o něco dřív příděl aut, která byli jejich zákazníci ochotni koupit. Přestože od příštího měsíce se vytratí meziroční pokles prodejů, současné podíly značek na evropských trzích více či méně odpovídají realitě nezkreslené vládní podporou. Pokud se budou měnit, tak jen zvolna, přirozeným vývojem.

Znamená to, že jestli Fiat před rokem s optimismem hleděl do budoucnosti tváří v tvář tržnímu podílu 7,9 procenta, bude si muset zvyknout na 6,7 procenta, jimž se těší nyní. Prodeje klesly meziročně o dvacet procent. Sergio Marchionne troubí na poplach a sype si popel na hlavu, ale horší výsledky italské automobilky nejspíš nelze připsat skutečnosti, že se vedení Fiatu v poslední době věnovalo spíš integraci s Chryslerem než evropským trhům. Loňský optimismus prostě jen nebyl na místě. Tak či tak se znovu posunula premiéra několika modelů včetně nové Pandy. Letos uvidíme pět nových fiatů, s devíti dalšími Italové počkají na (lepší) příští rok.Ford of Europe prodal minulý měsíc ve srovnání s březnem 2010 o šestnáct procent aut méně, když v Evropě prodal 142 789 aut. Téměř stejně si vedl Renault se 141 711 prodanými vozy, což znamená meziroční propad o čtrnáct procent. Peugeot prodal 204 357 aut, odepsal tedy 6,9 procenta.

Ztráty ve srovnání s optimistickými časy krize (zní to divně, ale taková už je Evropa) ztratily téměř všichni výrobci laciných vozů. O to větší je však kontrast s dražšími značkami. BMW, Audi i Mercedes mají nejhorší měsíce dávno za sebou, autoři šrotovného je totiž záměrně vynechali ze hry. Audi v březnu rostlo o 7,4 procenta, BMW o 3,5 procenta a jediný Mercedes byl v Evropě na sestupu, ovšem jen o 0,6 procenta. Dobrý výsledek vykázala celá skupina Volkswagen, když si připsala čtyři procenta a výrazně zvýšila svůj podíl na evropských trzích z 19,8 na 21,6 procenta.

Aktuality

Jak poznáte, že jsou služby soudního znalce dobře odvedené? Jak poznáte, že je znalecký posudek kvalitní? Kvalitní znalecký posudek musí splňovat všechny standardní náležitosti posudku a stanovovat hodnotu oceňovaného majetku podle požadavků zákona či soudu. Znalecký posudek je zákona jakési odborné dílo, které předkládá soudní znalec nebo znalecký ústav. U tohoto dokumentu nemusí vždy jít o stanovení hodnoty, ale i využití odborné způsobilosti daného znalce. Součástí znaleckého posudku je i znalecká doložka, která jasně identifikuje soudního znalce, popisuje jeho oprávnění a eviduje číslo znaleckého posudku či znalecké zprávy, které jsou evidovány ve znaleckém deníku.

 ... více

Řešíte problém a potřebujete využít služeb soudního znalce, ale nevíte jak postupovat? Prvním krokem k úspěšnému vyřešení vaše problému je zvednout telefon a zavolat nám. My vám vše důležité a potřebné sdělíme. Pokud ale přece jen chcete být připraveni ještě předtím, postupujte podle následujících kroků. Využít služeb soudních znalců není nic složitého.

 ... více

Při výběru pojišťovny byste měli porovnávat především pojistné. Tedy rozsah pojistné ochrany, kde byste se měli zaměřit na výši limitu pojistného plnění. Pojistné plnění je omezeno limity krytí, které se dělí na limit na zdraví a majetek. Minimální limit krytí je podle zákona ve výši 35 milionů Kč na zdraví a 35 milionů Kč na majetek. V nabídkách českých pojišťoven naleznete povinné ručení s těmito minimálními limity i s limity řádově vyššími. Další, co můžete porovnat, je rozsah asistenčních služeb. Každá pojišťovna poskytuje rozdílné služby. Vždy by měly zahrnovat příjezd asistenční služby na místo dopravní nehody, další doplňkové služby jako odtah vozu, proplacení neplánovaného ubytování v hotelu nebo právní pomoc poskytují jen některé pojišťovny.... více

Evropský trh se v březnu meziročně zmenšil o 4,7 %, nejvíc utrpěl Fiat. Čísla jsou stále zkreslená šrotovným, v březnu 2010 ještě dobíhaly některé programy.
Fiat, Ford a Renault vedly v březnu evropské statistiky poklesu prodejů nových aut. Evropské trhy klesaly v jedenácti z dvanácti posledních měsíců. Situace se dál zhoršuje, přestože už vloni byla špatná: evropané si v roce 2010 odvezli domů 13,8 milionu nových aut ve srovnání se sedmnácti miliony v roce 2007. Zájem o nové vozy za poslední rok (3/2010-3/2011) ochladl o 4,7 procenta, čísla jsou však stále zkreslená šrotovným - efekty posledních velkých programů dozněly právě vloni v březnu. Výsledky za duben tak budou vypadat úplně jinak.... více

Ke koupi jsou v Česku desítky tisíc nemovitostí. K investování se jich však hodí jen málo. Jak se v nabídkách neutopit a volit správně? Není to jednoduché, přesto jsou v Česku stovky, možná tisíce lidí, kteří to dokázali a jsou dlouhodobě úspěšní, krize nekrize.
V minulém díle Reality show jste se dozvěděli, že je v zásadě dvojí druh investování do nemovitostí. Jednak investice spekulativní, kdy se snažíme výhodně koupit a rychle ještě výhodněji prodat, a jednak investice dlouhodobá, od níž očekáváme pravidelný a jistý výnos. A právě o tomto typu investic bude dnešní díl našeho seriálu.... více

Činnost soudních znalců provádíme na základě:

zák. č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících a vyhl. č. 37/1967 Sb., kterou se provádí zák. č. 36/1967 Sb., živnostenských listů pro činnost technických poradců, finančních, organizačních a ekonomických poradců, autorizačních oprávnění

Na činnost soudního znalectví a vystavování znaleckých posudků jsme pojištěni.

Pobočka Soudní znalci Brno

K sídlišti 778/8
Brno 643 00

+420 608 050 001

info@znalci-posudky.cz